| Alexandru_Băluți_1990 a întrebat:

Am o problema in legatura cu telefon HTC ONE S inainte de al da la reparatii la un service GSM: Aseara m-am apucat sa i pun jelly bean manual pentru ca nu primisem notificarea actualizarii softului, astfel am gasit pasi pe internet cum ca trebuie sa il deblochez cu bootloader.Am deblocat telefonul dupa care trebuia sa pun vreo 2 fisiere sau ceva de genu pe telefon, bine ele trebuiau sa fie deja puse in telefon iar apoi sa ma apuc de treaba.
Fara sa am cunostinte, am intrat in fastboot si prin intermediul usb-ului si al unui videoclip am facut o mare prostie: am pus un fisier boot.img se numea dintr-un fisier.zip care il luasem de mult, numele zip-ului este:pa_evita-2.21-13OCT2012-195327.zip cred ca il cunoasteti cei care au vrut sa dea update pentru ca acest fiser l-am gasit prima data pe net unde scria ca trebuie folosit.
Dupa incarcarea acestui fisier prin intermediul usb-ului am dat pe recovery si s-a repornit telefonul aratand HTC-quietly brilliant sub care apare mesajul urmator scris cu rosu: This build is for development purpose only. Do not distribute outside of HTC without HTC's written permission. Failure to comply may lead to legal action.
Prima data nu am stiut ce sa fac si m-am gandit sa dau revenire la setarile din fabrica(factory reset) din fastboot si am dat dupa care s-a repornit si a aparut acelasi lucru.Sunt innebunit, chiar nu stiu ce sa fac, am vrut sa sterg cumva acel boot.img si sa dau iar pe recovery si sa intre normal dar nu am cum sa i dau stergere!
Va rog utilizatori TPU, am mare incredere in voi ca imi veti da raspunsuri ce vor functiona, vreau seriozitate pentru ca imi pare foarte rau sa raman fara acest telefon, sau sa platesc la cei de la GSM poate pe cateva chestii rapide.Nu cred ca veti intelege mesajul meu pentru asta va las id:alsasha.cool si vorbim. Vreau sa mentionez ca aici nu este vorba de funda sau chestii, v-as da la toti funda daca dati raspunsuri bune.Promit ca nu fac farse si dau funda celui care spune ceva si merge cu adevarat iar apoi daca altii au raspunsuri asemanatoare mai fac intrebari si le dau funda! Va multumesc si astept cat de repede puteti sa imi dati un raspuns bun!

2 răspunsuri:
| piciu25 a răspuns:

Incearca cu KDZ. gasesti mai multe detalii pe google. ps: va trebui sa descarci firmware-ul original al telefonului!

| Alexandru_Băluți_1990 explică (pentru piciu25):

Baga id meu alsasha.cool te rog ca sa vorbim ca vad ca le cam ai!