| Fetitsa123 a întrebat:

Buna Tpu.Am Orange pasadena si nu pot instala unele jocuri gen angry birds. Zice ca nu am spatiu suficient dar am 7 kb liberi pentru ca am card de memorie de 8 kb.Chiar mai mult de 7 kb e angry birds? Dau funda cine imi spune ce se intampla.

6 răspunsuri:
| denispatrik a răspuns:

Cum adica KB?
Angry Birds are in jur de 20 de MB

| Fetitsa123 explică (pentru denispatrik):

Pai svrie la memorie spatiu disponibil pe card 7.
34 kb iar la memoria telefonului fara card 22
545 mb si zice spatiu imdisponibil cand vreau sa instalez angry birds

| Cameleonnn a răspuns:

Ai card 8kb?rolling on the floor))))))

| Fetitsa123 explică (pentru Cameleonnn):

Ce e asa de ras pentru tine?

| PartyClatita a răspuns:

Deci sa inteleg ca are android. Nu cred ca conteaza cardul de memorie... trebuie sa ai memorie pe telefon... angry bids are in jur de 35 Mb, deci trebuie sa ai undeva la 40 si ceva de Mb liberi pe telefon!

| TaeYang71 a răspuns:

Ok, in primul rand : daca ai avea card de 8kb n-ai putea pune pe el nici macar o poza, si daca nu ti-ai luat tu alt card, ar trebui sa fie de 2GB. Si Pasadena (Alcatel OT-918) are memorie interna doar 90mb care o poti folosi (daca stergi aplicatiile preinstalate), si 10 MB trebuie sa ai liber ca sa poti folosi Androidul. Angry Birds are 45MB. Teoretic, daca nu ai avea nicio aplicatie instalata, ai putea sa-l instalezi, iar dupa de duci asa : Setari>Gestionare Aplicatii>Dai click pe Angry Birds > dai click pe Mutare pe CartelaSD. Am avut Pasadena, nu-l recomand nimanui. Are foarte putina memorie RAM si ROM (256 MB RAM daca tin minte bine) si ROM doar 1GB. Ma rog, nu e prea bun daca vrei aplicatii sau chestii de genu. Si te rog, data viitoare uite-te mai bine la memorie. n-ai cum sa ai 8kb.