| MarieKanker a întrebat:

(Am pus categoria asta pentru că sunt mai multe şanse de răspunsuri)
Mi-am făcut abonament de curând (Orange) şi am auzit că la telefon(Samsung Galaxy S4 Mini) există nişte setări astfel încât să mă anunţe când depăşesc pachetul şi ajung să fac cost suplimentar.
Cost deja am făcut(3 euro şi 50 cenţi) pentru că nu am fost atentă şi am căutat şi pe net dar nu găsesc.
Speram să găsesc aici informaţii.
Încă ceva! De la ce se face de obicei costul suplimentar? Net şi mesaje? Pe net am intrat doar cu Wifi, mesaje am vorbit în Orange şi sunt nelimitate, dar şi în altă reţea câteva..MMS-urile fac cost? 2-3 aplicaţii luate de pe MagazinPlay fac cost?
Mulţam!

Răspuns Câştigător
| NotSoSuper215 a răspuns:

Suni la 415 si primesti mesaj cu toate detaliile. Nu cred ca exista astfel de setari de care spui tu, dar poti sa apelezi cand vrei si iti zice tot. Costul suplimentar la abonament se face la tot ce depasesti: atata timp cat ai neliminat in Orange e ok, dar mms-urile costa si ai grija la numarul de mesaje si minute nationale, la fel si daca depasesti megabitii pentru net. Nu iti face probleme in cazul aplicatiilor, ca iti cere card de credit sa le descarci daca nu sunt gratis, desi majoritatea sunt.

1 răspuns:
| baciu92 a răspuns:

Salut...MMS fac foarte mult cost suplimentar asa ca ferestete de ele..Depinde ce fel de abonament ai. Poti sa te duci la Orange si sa spui ca vrei abonament cu oferta fixa. De exemplu o oferta cu minute si mes nel in retea si 150 min si msj nat si int la 6-7 euro care sa nu poata fi depasita.winking FUNDA?