| nastaseelenacristina a întrebat:

am scapat telefonul pe jos acum 3 ani, s-a crapat ecranul dar a mers totul pana acum o saptamana cand a aparut o pata mov apoi s-a facut albastru tot ecranul(Samsung s 3).Mai pot sa-l repar sau il arunc? Cineva a zis sa-i schimb ecranul si merge, altcineva a zis sa-l arunc.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ala a fost displayu, vezi cat iti cere la service pe reparat si judeca singura daca merita reparat sau iti iei altul

| mihai69 a răspuns:

De reparat, se repară. Dar fiind un model destul de vechi, nu cred că merită costul și efortul. Mai pui câteva sute și iei unul din zilele noastre, și mai ai și 2 ani garanție.

| gelu1970 a răspuns:

Ii schimbi display.
Display e bine sa fie original in Samsung daca vrei sa nu ai probleme de touch si contrast.
Telefonul e cam trecut, tehnic vorbind, deci ramane la aprecierea ta daca vrei sa il repari.
Display cred ca e undeva la 80 euro aprox. Original.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Nu merita sa schimbi displayul + touchscreen, costa chiar mai mult decat un telefon identic, functional, la mana a doua. S3 e un model de 5 ani, nici macar 4G nu are si probabil si bateria e pe duca in plus si performantele sunt modeste pentru 2018. Ia-ti alt telefon, gasesti de exemplu S4 functional sub 300 lei.

| BigSmokeJunior a răspuns:

Nu merita. Este un telefon destul de vechi. Eu iti recomand sa iti cumperi un telefon mai nou(2017-2018)

| MirelaTeodora78 a răspuns:

Buna! Se poate repara la un loc special pentru acest lucru, unde ii schimba display-ul. La mine in oras (Pitesti) costa in jur de 300-350 cel mai ieftin, dar acum depinde. Eu iti recomand sa il iei macar pe al doilea cel mai ieftin, nu pe primul, pentru ca ai putea avea surprize neplacute.

| Gabby2018 a răspuns:

Cred ca trebuie sa-i schimbi si display-ul si touchscreen-ul,!