| UserName250000 a întrebat:

Salut. Am un Xiaomi Redmi 9C NFC si din pacate nu stiu cum sa fac, inca mai am garantie la el. In primul rand, am o pata galbena mica in dreapta sus care nu stiu de unde a aparut. Si in al doilea rand, imi iese ecranul de la telefon cu tot cu touchscreen. L-am scapat de multe ori. Ecranul este foarte putin crapat, iar touchscreen-ul merge, insa are momente cand se mai blocheaza putin. De mers, merge bine telefonul. Cat ma costa sa repar? Cat dureaza? Mi-e frica sa le zic la parinti

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Ar fi între 150 și 200 de lei. Când ai timp nu te costă nimic să întrebi de preț la diferite service-uri.
Nu trebuie să ai nicio teamă că te-ar certa părinții. Nu știu dacă există vreun om căruia să nu-i fi căzut telefonul din mână.
Cât despre pata galbenă, și eu am un Xiaomi Redmi note 5 căruia i-a apărut o pată galbenă când era încă în garanție. Împrejurările au făcut să nu îl pot trimite în garanție și l-am lăsat așa.

| IceRope a răspuns:

Costul și durata reparației le afli doar de la cei care fac service.