| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
Am un Allview A 5 Easy negru, iar de cateva luni, am probleme cu acumulatorul.Problema este ca din nestiinta, cablul de date USB avea o clema deteriorata, astfel ca atunci când puneam telefonul la incarcat, ( desi mai aveam ceva procentaj baterie), acesta imi descarca complet bateria.
Rog respectuos, spuneti ce consecinte ma asteapta, in urma celor descrise mai sus, si daca pot solutiona in vreun fel situatia descrisa.
Va multumesc anticipat tuturor.
Cu recunostinta : Stefan

Răspuns Câştigător
| AFCGSM a răspuns:

Salut! Cablul nu descarca bateria, pur si simplu nu incarca. Daca telefonul a luat contact cu apa, este posibil sa aiba consum pe placa. Se poate rezolva: primul pas inlocuirea mufei de incarcare si dupa... pasul 2 inlocuirea bateriei.

1 răspuns:
| iDarkness a răspuns:

Schimba cablul, risti sa strici bateria, asta daca nu ai facut-o deja.
T/C.