| motanelmeow a întrebat:

am un iph 5s si mi-am luat un încărcător nou(cablu, ștecherul nu l-am schimbat). telefonul se încinge rău când e la încărcat si chiar mi-a apărut chestia cu temperatura ridicată.asa ceva nu se întâmpla cu cablul vechi.aseara când m-am culcat era 54% si dimineața 70 si ceva%. deobicei se încarcă full apoi am coborât sa mananc si când m-am intors bateria scăzuse chiar daca era la încărcat.este de vina cablul? ce sa fac? sunt foarte speriata

1 răspuns:
| ElectroFlash a răspuns:

Ei bine este din cauza bateriei.Se poate ca incarcatorul sa fie mai puternic decat cel pe care il aveai inainte. Daca incarcatorul are aceiasi volti... atunci este din cauza bateriei.Intai probraza cu un alt incarcator dar sigur este de la baterie. Succes happy