| Antonia679 a întrebat:

Am un iPhone 7 și de ceva vrem mă gândeam să îmi iau un Samsung Galaxy S9. Își merită banii? Merită sa renunț la iPhone pentru Samsung?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intre ele e o diferență de doi ani. Tehnologic este enorm. Sa să fiu obiectiv, uita-te pe tabelul din linkul de mai jos și te poți decide în cunoștință de cauză. Asta, săsân la o parte sentimentalismul. Cel mai bun să câștige (dc nu ai o problema cu banii) Deci vezi aici:

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8064&idPhone2=8966

| gelu1970 a răspuns:

Sa renunti la un iphone 7 pentru un s9 merita. Ce nu merita e sa dai peste 800 euro pe un telefon ce are probleme cu display. Poate ca au remediat insa tot scump e. In 5 mai se prezinta noul One Plus 6. Si pe langa faptul ca e mai ieftin ca s9, e mult mai rapid. Antecesorul sau, 5T inca il mai gasesti pe amazon. In stock, fabricantul nu il mai are.
E adevarat ca prostimea pune botul cand scrie Samsung sau Apple, insa one plus le-a dat lectii la tema prestații, si cu one plus 6 se pare ca o sa continue suprematia.
Daca te intereseaza un terminal puternic poti sa citești putin de ceea ce am scris.
Pe partea cealalta, ca te intereseaza sa etalezi un telefon de reclama...cumpara s9.
Bafta.

| Antonia679 explică (pentru gelu1970):

Nu am auzit in viața mea de 5T sau de lansarea lui One Plus 6, deci nu mă încred in altceva decât in cei de la Apple și Samsung. Știu ca telefoanele pe care le fac ei sunt bune și am încredere in ei.

| gelu1970 a răspuns (pentru Antonia679):

Ok. Vad ca alegerea oricum e facuta. Cumpara Samsung.
Pe viitor gandeste bine si citeste inainte de toate. Nu merge doar pe opinia multimii. Ai acces la net. In loc sa intrebi multimea intreaba google. Si daca iti cumperi un Huawei P20 pro esti mai castigata.

| kar1GaNNN a răspuns:

Își merită toti bani.
S9 e un telefon adevarat mult peste iPhone 7.

| Legion7X a răspuns:

Dacă îți permiți de ce nu?
Pe Iphone 7 dacă funcționează bine îl schimbi numai dacă ești full de bani în rest este o totală aiureală.

| Bogdan70001 a răspuns:

Samsung S9 ii este mult superior atat iPhone-ului 7 cat si iPhone X-ului.Si Android-ul este la fel foarte bun comparand cu iOS

| Tarziu_Mihai_1905 a răspuns:

Daca ai mai avut Android inainte-da
Dar daca ai avut numai iphone mai bine ramai pe iphone

| NichiforAlex1992 a răspuns:

Sigur