| deedlebag001 a întrebat:

Merita sa renunt la un iPhone 4S pentru un Samsung Galaxy S4? De ce DA si de ce NU?

Răspuns Câştigător
| CAMIOANIEEE a răspuns:

On topicbig grina, logic că merită să renunți! De ce? Sincer... iPhone 4S e depășit pe lângă S4.Acum depinde de tine, dacă vrei un ecran mai mare.
Off topic:Ăștia care zic că Iphone mereu sunt mult mai slabe decât un telefon cu Android, habar n-aveți ce ziceți.IOS e folosit de o singură serie de telefoane.În schimb,Android,e pentru HTC,Samsung, Allview, Sony etc(deci multe telefoane)și logic că vor apărea bug-uri, lagul și alte lucruri care scad performanța.Așa că iPhone nu bagă componente puternice, atâta timp cât poate să ducă orice joc cu componentele actuale(aici mă refer la iPhone 6)Dar la mărimea mică a ecranului...n-am nicio explicațiestraight face.

| deedlebag001 explică (pentru CAMIOANIEEE):

Right, cu partea ce-o spui sunt de acord cu tine..deci nu mi-a facut probleme niciodata si aici ma refer la bug-uri, aplicatii inchise fortat, sa nu mearga camera si alte chestii ( am vazut la android-uri ca de multe ori ai sanse sa nu-ti mearga ba camera ba alte chestii, de aia am pus intrebarea)

| CAMIOANIEEE a răspuns (pentru deedlebag001):

Nu strică să încerci ceva nou.Dar ți-am zis, dacă vrei un ecran mai mare.S4 încă intră în categoria telefoanelor High End.Deși....Samsung-urile după aproape un an, fac urât, draci, figuri(de S4 nu am văzut să facă urât). Acum depinde și de bugetul tău(în caz că vrei să-ți iei un telefon cu alt brand.happy

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nici macar nu se compara cele 2 telefoane laughing S4 e de 2 ori mai performant de cat iPhone 4S...
Eu zic ca merita sa renunti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa renunti deoarece s4 este mult mai bun: camera mai buna... procesor mai bun. ecran mai bun si mai mare. Eu zis ca ar merita sa treci la s4.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are si bateria mai mare deci rezulta ca o sa poti sta mai mult pe el fara grija happy

| Anonymous1995 a răspuns:

Cum vrei tu, eu n-as renunta la un iphone pentru un Samsung, sunt constient ca sunt mai bune dar pur si simplu nu-mi plac mie happy ramane la alegerea ta

| IonutzzAvram a răspuns:

Eu zic sa treci la s4 deoarece este mult mai bun decat iphone la galaxy procesorul este mult mai bun camera mult mai buna iar la iphone cand vrei sa trimiti o melodie merge doar de la iphone la iphone... deci prea exclusivist

| elenutzalarisa a răspuns:

Da merita deoarece este mai rezistent, durata bateriei este mai mare, camera este mai buna, iar la iPhone cand vrei sa trimiti melodii merge sa trimiti doar la alte iPhone-uri.