| KenozumiKen a întrebat:

am un LG OPTIMUS L7 luat la abonament de la Vodafone si se misca foarte greu cand umblu pe el, ce pot sa ii fac sa se miste mai bine?

4 răspunsuri:
| Gdeni a răspuns:

Du-te si fai o resoftare la un servicewinking

| MariusCosmin14 a răspuns:

Eu iti recomand sa verifici daca nu ai aplicati sau servici care ruleaza singure pe fundal.eu am o tableta care se misca foarte greu datorita faptului ca ramaneau servici acrive.iti recomand sa intri in setari/aplicati/aplicati active si vezi ce iti ruleaza pe fundal.

| bogdan619 a răspuns:

Nu conteaza abonamentul.ramul telefonului este de vina sau procesorul.incearca sa nu rulezi mai mult de 3 aplicatii si stergele pe cele inutime sai ai cel mult 20

| ionut076 a răspuns:

-Cu cat mai multe aplicatii instalate cu atat merge mai greu -Aplicatiile si dupa ce vei iesi din ele vor rula in fundal asa ca iti recomand un program gen `Advanced Task Killer` care le opreste automat la un anume interval de timp. Foloseste un wallpaper static care nu consuma foarte mult din memoria ram si cam atat.