| Elena20022903 a întrebat:

Bună TPU, am un Samsung galaxy express 2, și mi se duce cam 13 % din baterie pe noapte. Înainte nu mi se întâmplă. A început cam de o săptămână? Știți de ce?
Și ce pot face pentru a prelungii durata?

Răspuns Câştigător
| Vladd97 a răspuns:

Am avut un timp in care nu mi-a mers pc-ul si ma uitam la filme pe telefon dar cu el bagat in priza... mie mi se ducea cam 25% bateria pe noapte, dar si-a revenit singur cu timpul. Acum nu il mai folosesc deloc cand e la incarcat. Nu te lua dupa cei care zic sa il lasi sa se descarce de tot si apoi sa il incarci pana la 100%. Smartfonurile nu au nevoie de asa ceva. Incarca-l ori de cate ori ai nevoie si nu il lasa sa se descarce de tot. In maxim o saptamana sau 2 de folosit corect ar trebui sa isi revina.

2 răspunsuri:
| Kenya a răspuns:

Pentru ca probabil stai cu el la incarcat si afecteaza bateria. Nu ai ce face. Decat sa schimbi bateria.

| MariaMimi06 a răspuns:

Depinde si de cand il ai. posibil ca il folosesti si cand e la incarcat. Incearca sa il lasi sa se descarce pana la 5 % de exemplu si lasa-l sa se incarce pana la 100%. happy