| TheHobbitHere a întrebat:

vreau sa îmi iau un Nokia lumia 930, și as vrea părerile voastre în special de baterie ( am auzit ca tine foarte puțin ), acum am un Samsung galaxy express 2 si as vrea sa știu dacă durata de viață a bateriei este asemănătoare.

Funda!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Are o baterie buna si e un telefon excelent. acum doua saptamani am gasit o comparatie intre s6, iphone 6 si lumia 930. iese castigator in fluiditate, adica nu se blocheaza cum o fac telefoanele android, o camera foto mult superioara a celor doi rivali, actualizarile vin direct de la fabricant, ceea ce nu se intampla in android, si costa jumatate din ceea ce taxeaza cei de la Samsung si cei cu marul discordiei. singurul inconvenient e ca nu are actualizare la windows 10, din cauza unei probleme de rezolutie a ecranului. e un telefon personal, gandit cu stil, cu parte de carcasa fabricata din aluminiu. ai facut o alegere buna in cazul in care vrei sa il cumperi.

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nou, in conditii normale de uz, bateria te tine mai bine de o zi. trebuie sa intelegi ca ecranul consuma destul si in acest caz e de 5".
in plus in functie de utilitate, bateria te tine mai mult sau mai putin. eu de exemplu nu folosesc telefonul pentru jocuri.

| LTAA a răspuns:

Tine mai mult. Tata are Lumia 630, ii tine pana la doua zile cu netul pornit tot timpul si sincronizarea dezactivata.

| TheHobbitHere explică:

Lumia 630 are 4.5 inch pe când lumia 930 are 5 inch deci nu cred ca tine 2 zile, eu am citit ca nici o zi nu tine

| TheHobbitHere explică:

Cred ca ai acest telefon nu?
Și dacă da, îmi poți spune cât tine bateria?