| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Am un telefon Huawei p smart z cu Android 10 și emui 10. Știți că fortnite a apărut pe magazin play și e acum compatibil pe mai multe telefoane.
Deci când am întrat în magazin play ghici ce. Nu este compatibil. Și prietenul meu are un Motorola one macro cu Android 9 și lui îi merge. WTF?
Eu am dat 1000 de lei pe telefon și el a dat doar 600-700 de lei și lui ii merge.
Dacă mă întorc din nou pe Android 9 o să îmi meargă?

Răspuns Câştigător
| ahlrh a răspuns:

Cred că telefonul dumneavoastră nu este compatibil cu acest joc.
Aici este lista completă cu telefoanele care au fost testate și sunt recunoscute oficial ca fiind compatibile:
https://crgsoft.com/......plete-list

Totuși, multe telefoane care nu sunt listate, ar putea fi compatibile, însă acestea încă nu au fost testate pentru compatibilitate, dar în viitor, s-ar putea ca telefonul dumneavoastră să poată rula jocul, într-un următor update.
În acest sens, vă recomand să nu reveniți la o versiune inferioară Android.

| Alexandru390 explică (pentru ahlrh):

Păi de ce spune ca nu mai este. Înseamnă că a fost cândva compatibil.

| ahlrh a răspuns (pentru Alexandru390):

Cel mai probabil, jocul Fortnite nu a fost optimizat și pentru varianta actualizată EMUI 10 cu Android 10 a telefonului dumnevoastră, dacă spuneți că acesta funcționa pe versiunea anterioară a sistemului de operare.
Vă sugerez să le comunicați dezvoltatorilor Fortnite, acest lucru, deși este foarte probabil ca aceștia să fie deja la curent cu aceste probleme.
Email: help@fortnite.com

| Alexandru390 explică (pentru ahlrh):

Am vorbit cu ei și le-am explicat fiecare detaliu. Mi-au răspuns că nu toate telefoanele au fost încă incluse în optimizarea fortnite deși au mai spus că acest telefon a fost testat și optimizat cu Android 9. O să mă întorc la Android 9 deoarece îmi plăcea mai mult.

9 răspunsuri:
| Ionut659 a răspuns:

Așteaptă, e un bug

| Alexandru390 explică (pentru Ionut659):

Bug? Cum adică bug? Știu ce înseamnă bug dar nu înțeleg... Au făcut un bag pe magazin play?

| Ionut659 a răspuns (pentru Alexandru390):

Păi e ceva de la fișiere sau poate că nu ai memorie ram suficientă

| Alexandru390 explică (pentru Ionut659):

Am 4 GB ram. Zic că poate merge dacă mă reîntorc la Android 9 deoarece când întru pe magazin play îmi spune la fortnite ca această versiune nu mai este compatibila cu device-ul dumneavoastră. Înseamnă că era...

| Ionut659 a răspuns (pentru Alexandru390):

Păi restaurează magazin play ul din setări și va merge sau verificăți telefonul că poate nu merge, eu am s7 edge gold premium și am 8 gb ram, androif 9. Nu are nici o treabă dacă ai 10 că și varmio are Android 10 și îi merge(a70).

| Alexandru390 explică (pentru Ionut659):

Lam restaurat dar nimic