| Elena20022903 a întrebat:

Bună TPU, am un telefon Samsung galaxy express 2, am probleme cu bateria. Când îl scot din priza se face 99% bateria,iar când stau penele,nici nu îl deschid bine,și se consuma imediat. Ce sa fac,va rog ajutați ma, dau și fundația.

3 răspunsuri:
| Alex00566 a răspuns:

Daca este nou asa face la inceput..sa treaca cateva luni si isi va reveni la normal..Pe mine ma tine 3-4 zile daca il las usor si 2 zile pline daca stau pe el..asa imi facea si mie la inceput.

| AliMaya a răspuns:

Stiu cum e. Am un Samsung Galaxy S3 mini si imi face la fel. Poti remedia problema instalandu-ti Battery Doctor de pe Magazin Play si redu din jocuri/melodii/fotografii. Bateria telefonului devine foarte usor de consumat in momentul in care il utilizezi extrem de des. Deci, ia-o mai usor

| AliMaya a răspuns:

Stiu cum e. Am un Samsung Galaxy S3 mini si imi face la fel. Poti remedia problema instalandu-ti Battery Doctor de pe Magazin Play si redu din jocuri/melodii/fotografii. Bateria telefonului devine foarte usor de consumat in momentul in care il utilizezi extrem de des. Deci, ia-o mai usor