| AlynutaAlly a întrebat:

Am un telefon Vodafone, am bagat de mai multe ori pinul gresit si acum cand il bag corect merge si imi cere un cod si sa apelez la operator. Cum il pot repara?

Răspuns Câştigător
| ♀ кɨđµ°♀ a răspuns:

Trebuie sa suni la Vodafone la un operator si acesta iti va spune acel cod, pentru ca acesta ti-l poate da.O seara frumoasa sa ai! happy

2 răspunsuri:
| MoreFun a răspuns:

Cand ai primit cartela, trebuia sa o rupi dintr-o bucata mai mare de plastic. Pe bucata aceea de plastic este codul PUC. Trebuie sa introduci acest cod, si totul revine la normal.
Daca ai aruncat plasticul acela, trebuie sa mergi la un operator, iar acesta ti-l deblocheaza.

| NoNameInAction a răspuns:

Te duci cu telefonul la locul de unde ai achizitionat telefonul si ii explici problema primului om ce se ocupa de telefoanele si aparatele puse la expozitie.