| Unanonim15 a întrebat:

Am un telefon LG K3 4G care a fost blocat pentru că s-a gresit parola de prea multe ori. Cere pinul de rezervă (pe care nu-l știu. Telefonul a fost resetat prin decembrie si nu a fost folosit prea mult timp). Menționez că nu are cartelă și nici email. L- aș putea repara acasă?

Răspuns Câştigător
| Anonim5647 a răspuns:

Ba da, ii poti da resetare din fabrica, daca doresti sa-ti arat cum raspunde-mi la com si iti fac o lista de pasi.

| Unanonim15 explică (pentru Anonim5647):

Dă mi tu mesaj, te rog
Mie nu mi dă voie

| Anonim5647 a răspuns (pentru Unanonim15):

Tine apasat pe butonul de deblocare/blocare si volup up(butonul de dat mai tare volumul)in acelasi timp pana porneste, apoi din butoanele de volume up si volume down controlezi meniul respectiv, mai apoi apesi pe factory data reset cu butonul de blocare/deblocare

| Unanonim15 explică (pentru Anonim5647):

Te rog

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, trebuie resoftat ca daca nu ai stiut parola l ai blocat.

| Unanonim15 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Chestia e că nu eu l am blocat?