| GymmyCool a întrebat:

Buna TPU am un Vodafone smart 2 si nu stiu cum sa pun pozele si videourile de pe telefon la cardul sd imi puteti explica mai bine? (pe telefon am android). Am descarcat de pe google play o aplicatie ( astro file manager ) dar nu stiu sa o folosesc. Multumesc Funda + Vot

7 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Cand conectezi telefonul prin cablul dai in jos de bara de sus, pe cea cu retea care iti da butoanele de acces rapir si acolo o sa te intrebe daca activezi modulul de stocare in masa, tu alegi ca da.
In acel moment se va activa pe calculator o noua partitie ca orice stick si vei avea acces la toate datele de pe cardul sd.

| GymmyCool explică (pentru MeConstantine):

Eu nu vreau sa scot de pe pc eu vreau doar sa pun pozele pe telefon pe card ( sd ) asta vreau nu am ce face cu cablu si cu pc mie daca imi poti explica cum mut pozele de pe telefon pe cardul de date ( sd ) care e tot in telefon. straight face straight face straight face Multumesc

| MeConstantine a răspuns (pentru GymmyCool):

La fel daca faci cum iti zic eu creezi o legatura intre calculator si telefon. Faci exact cum am spus. Daca nu vrei sa ai de a face cu cablu, deci cum vrei sa pui?

| GymmyCool explică (pentru MeConstantine):

Eu nu am nevoie ce calculator SD card e in telefon ce nu e clar? eu vreau sa pun pozele de pe TELEFON in SD card care e tot in telefon. vreau sa bag pozele care sunt in memoria telefonului in sd card ca ca fac loc acum intelegi? NU am ce face cu pc aici.

| GymmyCool explică (pentru MeConstantine):

Eu vreau prin telefon sa fac lucrul acesta nu prin pc. Pentru ca mie nu imi merge gaura unde bag cablul.

| MeConstantine a răspuns:

Cumpara un Cititor carduri si gata

| GymmyCool explică (pentru MeConstantine):

Frate mai bine lasate ca nu ma ajuti de loc ok? mersi ori cum.