| Robi1444 a întrebat:

as vrea sa fac un schimb tel meu pe un iphone 4s pe site-ul mercador el find din alta localitate si am vrea sa trimitem prin curier. Tipul respectiv vrea sa trimit eu primul dar mi-e frica sa nu iau teapa si imi deie atunci un iphone 4s contra-facut. Intrebarea este ca daca eu trimit primul si el verifica si daca el trimite un iPhone 4s fake. eu pot sa fac ceva cand ajunge la mine? Adica pot sa il trimit inapoi? Nu stiu daca se intelege unde vreau sa ajung. Cine ma ajuta dau funda!

Răspuns Câştigător
| Rockat a răspuns:

Auzi, dupa cum am mai zis, nu fa schimburi doar in persoana nu poti fi niciodata sigur. Renunta si cauta pe cineva din Timisoara.

4 răspunsuri:
| Rockat a răspuns:

Chesti asta ar putea fi si cand iti cumperi un telefon, ti-e frica sa nu-ti dea un fake. Eu zic sa nu faci schimburi doar in persoana, iar daca chiar vrei sa faci acest schimb lasa-l pe el sa-l trimita primul. Tu sa-l verifici iar daca e contrafacut in trimiti inapoi cu taxa inversa. Sper ca am fost de ajutor.

| Robi1444 explică (pentru Rockat):

Da sa zicem ca eu i-am trimit telefonul X si el accepta, si pune iphone-ul. si cand ajunge la mine si vad ca e fake, ce pot sa fac?!

| Rockat a răspuns (pentru Robi1444):

Il trimiti inapoi cu taxa inversa, adica sa plateasca el, sau pastrezi si fake-ul si telefonul tau.

| Robi1444 explică (pentru Rockat):

Nu intelegi. pai cum sa raman si cu fakeul si cu tel meu cand sa zicem el sta in Bucuresti si eu in Timisoara si daca eu ii trimit tel meu si el imi trimite un fake cum sa imi pastrez ambele?;|

| Rockat a răspuns (pentru Robi1444):

Auzi, dupa cum am mai zis, nu fa schimburi doar in persoana nu poti fi niciodata sigur. Renunta si cauta pe cineva din Timisoara.