| madutzamadyangel a întrebat:

:*
As vrea sa imi descarc aplicatia whatsapp doar ca nu stiu cum se foloseste..am telefon cu abonament si mi-e frica sa nu imi vina factura mare..chiar daca stau pe wi-fi! As vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva cum functioneaza si..toate celelalte!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| EduardPirvu a răspuns:

Conexiunea la internet se poate face prin doua metode: wi-fi (conexiune internet continua fara costuri suplimentare) sau prin date mobile( datele pe care le ai oferite de reteaua de unde ai cartela/abonamentul) Exista multe aplicatii care pot functiona ca un contor de date...de exemplu descarci o aplicatie de pe google play (oricare este buna) si setezi o limita de 250 MB. Tu stai pe datele mobile si cand ai ajuns la un consum de 250 MB esti avertizat ca ai ajuns la limita. Daca utilizezi wi-fi niciodata nu vei avea consum de date mobile!

| madutzamadyangel explică (pentru EduardPirvu):

Multumesc.:* dar pot trimite mesaje gratuit adica prin wi-fi? happy

| EduardPirvu a răspuns (pentru madutzamadyangel):

Da! platesti decat costul abonamentului lunar la internet (daca este wi-fi de la tine) daca este de la vecini no problem! big grin

| madutzamadyangel explică (pentru EduardPirvu):

Ms! este wi-fi de la mine.dar o sa platesc facutura atat cat este ea de obicei nu? big grin sunt mai grea de cap laughing

| EduardPirvu a răspuns (pentru madutzamadyangel):

Da vei plati pretul abonamentului, pretul stabilit de comun acord cu prestatorul de servicii indiferent de traficul pe care il utilizezi

| madutzamadyangel explică (pentru EduardPirvu):

Bine multumesc happy