| s1ge123 a întrebat:

As vrea sa imi iau un telefon nou, vreau sa fie ieftin si performant, ce spuneti de telefonul Allvew A5 DUO?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca iti iei telefon in fiecare saptamana, iti recomand sa mai cauti, sa nu fii pus in situatia sa schimbi tel in 3 luni. E cam slabut, procesoare mici, Memorie Ram putina, camera slaba, blitz nu face fata pe lumina scazuta.
Cauta in banii astia un tel cu 1 GB RAM nnu 512 si sa aiba camera mai mare decat 3, 2Mpx (poate 5 sau peste).
Androidul e ultimul, dar si alte telefoane pot fi upgradate din soft. Allview dau chix la baterie, tine mult tare la inceput dar in 6 luni incepe sa scada treptat pana ajunge sa te tina 6-9 ore. Mai cauta! Noroc bun.

| s1ge123 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult, dar nu prea stiu ce sa imi iau ceva intre 100 si 570 lei, si vreau sa fie si ceva bun, si cu android, daca poti sa ma ajuti o sa iti fiu recunoscator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru s1ge123):

Daca ne apucam sa cautam, zi-mi ce firma preferi ca jumate din telefon e design-ul. In primul rand trebuie sa-ti si placa, degeaba e destept daca e urat, mai ales ca o sa-l tii. Vrei la liber sau abonament? Adica te bagi la Orange sau Vodafone sau Cosmote pe 1, 2 ani? sau vrei la liber sa-ti bagi tu in el cartela pe care deja o ai? Raspunde-mi si gasim ceva sa fie bine.

| s1ge123 explică (pentru anonim_4396):

Vreau pe liber si nu conteaza firma, doar sa fie performant, cu adnroid..., intre 100 si 570 de lei big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru s1ge123):

Http://www.alin-gsm.ro/samsung-galaxy-y-pro-duos-dual-sim-pret-promo
sau
http://www.alin-gsm.ro/samsung-galaxy-mini-s5570-pret
sau
http://www.alin-gsm.ro/samsung-f480.html
sau
http://www.alin-gsm.ro/samsung-s7230-wave-pret-promo
sau
http://www.alin-gsm.ro/samsung-galaxy-mini-2-s6500-pret

Personal eu recomand ultimul model (Samsung galaxy Mini 2), e cel mai ok DUPA PAREREA mea din toate expuse, cel mai nou din ele, si cu cele mai multe optiuni raportate la pret.
Site-ul e informative, nu e obligatoriu, l-am ales pentru a-ti arata pretul, iei de unde vrei dar cam acestea sunt preturile (sau pe aproape). Daca iti place si design-ul e foarte ok. Bateria se incadreaza in graficul touch-screen-urilor. Noroc bun!

| s1ge123 explică (pentru anonim_4396):

Hmm... da iti multumesc foarte mult, vad ca te pricepi in telefoane, dar o ultima intrebare: de ce a fost pus Alview cu un pret mai mare decat Samsung mini 2, ca doar e mai slab alview! Deocamdata am telefonul Samsung REX 70, dar vreau sa imi iau altul, mai bun happy. am vazut pe youtube mai multe clipuri in care spune ca Allview este bun, dar acum nici nu stiu ce sa fac, mie imi plac amundoua telefoanele, sunt super, dar nu stiu ce alegere sa fac, ma cam atrage Allview, chiar nu stiu ce sa fac, eu nu prea descarc asa multe aplicatii si din astea, mai mult stai pe internet pe telefon, si imi mai descarc o aplicatie de pe magazin play, si cam atat. e mai frumos Allview decat mini 2, dar mini 2 e mai performant, chiar nu stiu, vreau sa ruleze si jocuri din astea precum surbary surfers.

| s1ge123 explică (pentru anonim_4396):

Da, iti multumesc foarte mult, :* ca m-ai ajutat, merg pe Samsung mini 2, iti mai multumesc o data, si te rog sa imi mai raspunzi la intrebari pe TPU despre telefone, multumesc, meriti fundita aia! big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru s1ge123):

Oricand cu mare placere, sa-l stapanesti sanatos!

9 răspunsuri:
| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/telefoane-ieftine.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Valentin_Virussee_2000 a răspuns:

Eu ati recomand sa ati cumperi un Samsug galaxy note 3 dar duce an jur de 18 milioane! Daca vrei un telefon ieftin ia-ti un Samsung galaxy s4! Pentru ca Allview a 5 este praf! Toate Allviewurile sunt prav! Sper ca te-am ajutat! Funda?