| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU!
Aș vrea să știu cât ține bateria la Iphone 7 plus, o baterie nouă. Și de unde aș putea cumpăra un încărcator original.
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă nu îl folosești poate apuci seara.
Sunt jalnice în optimizarea energiei.
Plus că bateria e mică.
Tehnic vorbind. Fizic e destul de mare.

| euqinom a răspuns:

Daca stai cam 5-7 ore pe zi tine bateria cam pentru 2 zile. Nu prea gasesti incarcator original, pentru asta poti cumpara de pe site-ul Apple. In SUA exista dar exista si site pentru Romania.

| Thelovelybones a răspuns (pentru euqinom):

De regula, nu depășesc 5 ore pe zi, dar S9-le pe care îl am acum abia face față unei zile normale și a devenit frustrant să i se ducă bateria atât de repede. Mulțumesc pentru răspuns!