| sebifam a întrebat:

as vrea sa stiu si eu, daca fac jailbreak la iphone 4s(versiune soft 6.01) se strica ceva? Ma refer firmware-ul va ramane acelasi? nu se strica softu ca am vazut ca intra in mod DFU,sau alte scenarii gen nu ii mai poti da restore. Daca ii dau restore va fi ca inainte? atat vreau sa stiu, eventual daca ma poate ajuta cineva.Va multumesc

5 răspunsuri:
| BSwwatch a răspuns:

Nu va pati nimic, nici inainte nici dupa daca descarci din cydia programele compatibile cu versiunea respectiva, eu am un i4s iOS 6.1.2,si mi-am instalat nenumarate tweak-suri teme etc, trebui sa citesti inainte, secifica daca e compatiil cu versiunea ta de iOS.Restore fara nici o problema daca nu te multumeste Jb-ul!

| BSwwatch a răspuns:

Si legat de firmware, nu are cum sa se schime doar daca-i faci tu update fie prin iTunes fie OTA!, daca e never locked poti instala singur cydia in maxim 5 minute, problema apare daca e black list, ori codat pe o retea si tu folosesti Gevey sim, in situata asta ti-as recomanda sa te informezi bine ca trebiuie facuta hacktivare-a!

| sebifam explică (pentru BSwwatch):

Man ce este OTA? A meu e codat pe Orange Romania

| BSwwatch a răspuns (pentru sebifam):

OTA,adica sa faci update direct de pe iDevice nu cu ajutorul iTunes.