| SofiaDalinda a întrebat:

Cum as putea sa fac ca atunci când tastez in română să se facă acel cuvânt în engleză, de exemplu. Adică, daca de exemplu scriu un mesaj și vreau ca acel mesaj sa fie in alta limba dar sa nu folosesc Google translate. Adică să fie direct scris in engleză dar eu sa scriu in romana. Cum as putea sa fac asta? Dau funda

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

"Si cum creez acel program?"
Nu poți să faci un astfel de program decât dacă ești programator.

Încearcă pe telefon aplicația aceasta:
https://play.google.com/store/apps/details?id=flyjam.InstantTraductor&hl=ro

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Alte translatoare mai avansate decat Google Translate nu mai sunt. Cel putin, eu stiu sigur ca Google se ocupa permanent de translatorul lor.

Deci, fie te apuci de creat propriul program care face asta, fie aderi la un translator.

Cred ca te-ar ajuta functia de traducere automata a Gboard. Au Google Translate incorporat in tastatura, iar tu trebuie doar sa apesi pe un buton si sa scrii in casuta care apare mai sus, iar textul apare in pagina/aplicatie tradus direct.

| Elelei a răspuns:

happy
Faci tu intai un program care sa traduca instant ceea ce scrii la tastatura. Dupa aia, il folosesti.

| SofiaDalinda explică (pentru Elelei):

Si cum creez acel program?

| anonimg a răspuns (pentru SofiaDalinda):

"Si cum creez acel program?"
Nu poți să faci un astfel de program decât dacă ești programator.

Încearcă pe telefon aplicația aceasta:
https://play.google.com/store/apps/details?id=flyjam.InstantTraductor&hl=ro