| Lazarica_Stefan_2002 a întrebat:

Cum pot decoda Htc desire 510... e codat pe Orange...Pot sal decodez de acasa? sau trebuie neaparat sa merg la un service? Dau funda. Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| Bobby711 a răspuns:

Bine inteles ca poti sa il decodezi acasa si nici nu e atat de complicat in comparatie cu un iphone dar din moment ce ai pus intrebarea asta presupun ca nu ai nici o idee cum sa o faci si nici nu ai mai incercat asa ceva pana acum asa ca iti recomand sa il duci la un service crezi ca are rost sa incerci sa il decodezi tu avand in vedere ca habar nu ai ce trebuie sa faci si poti sa il strici. de ce nu in schimb il duci la un gsm dai 10-15 lei (eu atat iau) decat sa il strici si sa dai mai mult apropo categoria de la intrebarea ta e gresita daca nu alegi categoria cum trebuie poti ramane fara nici un raspuns primit

| Lazarica_Stefan_2002 explică (pentru Bobby711):

Cum il pot decoda acasa? happy

| Bobby711 a răspuns (pentru Lazarica_Stefan_2002):

Cum ti am mai spus nu e scump sa il duci la un service nu e asa de usor sa il deblochezi acasa din moment ce nu ai acasa ce ai la service nu e asa de simplu pe cat crezi poti sa o faci cu programe care le gasesti pe net desi nu recomand pentru ca exista riscul sa il strici poti sau sa il deblochezi cu cod chiar daca reusesti nu inseamna ca l ai deblocat de tot poti sa il deblochezi pentru doar o anumita retea care nici macar nu e in Romania de exemplu trebuie sa stii ce sa alegi sunt siteuri care iti dau niste coduri specifice in functie de ce ai ales ma refer la modelul exact al telefonului pe ce retea e blocat pe ce tara e blocat si IMEI-ul telefonului IMEI-ul e ca un buletin sa zic asa nu ai cum sa gasesti 2 la fel dupa ce bagi toate alea cum TREBUIE vei primi un cod bagi codul ala si gata ar trebui sa mearga daca descarci programe pe pc poate fi mai usor sau mai greu depinde de program unul bun iti cauta el toate imei model etc si iti face telefonul singur bine inteles asta doar daca gasesti unul nu iti dau nici un site nu vreau sa ma fac vinovat daca iti strici telefonul daca esti dispus sa o faci nu ai de cat