| Floringavril a întrebat:

Buna TPU cum pot schimba sistemul operativ de pe iPHONE 3GS? are android vreau sa schimb cu windows... FUNDA&VOT!

8 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

IPhone cu Android...ai un iPhone fake! Nu poti baga Android sau Windows pe un iPhone...doar iOS.Cum am mai spus, ai o copie de iPhone 3gs

| AlexL28 a răspuns (pentru hp8510p):

Nu neaparat, am un coleg care o sora care are IPhone 5S si el credea ca are Android pe el. Daca nu stii nu stii, asta e, cat despre intrebare, nu poti baga pe el WP sub nicio cale, imi pare rau...

| victor30 a răspuns:

Fiecare telefon suporta doar un anumit sistem de operare (IOS, Android sau Windows in cazul smartphone-urilor). Nu poti decat sa faci upgrade la o versiune mai nou (sau la versiunea maxima suportata de aparat).

| hp8510p a răspuns (pentru AlexL28):

Tu acum spui ca pe iPhone se poate pune Android?

| Dxi a răspuns:

Un iphone ( 3, 3gs, 4, 4s, 5, 5s, 5c) nu poate avea alt sistem de operare decat iOS. daca este original. in cazul in care telefonul tau are android e clar ca este o facatura. si e posibil sa ii pui windows, dar la cineva care se pricepe la "manarii" de genul

| AlexL28 a răspuns (pentru hp8510p):

Nuu, spun doar ca colegul meu credea ca Iphone-urile ruleaza Android, el nu auzise de IOS.

| Floringavril explică (pentru Dxi):

NU STIAM...multe functii sau comenzi seamana cu cele de pe android...
am 3gs cu ios6.0.6..si e jailed...

| Floringavril explică (pentru hp8510p):

Ai dreptate..are ios 6.0.6si nu merge sa schimbi sistemul de operare..ma-m convins..mersi pentru raspuns!