| AlexC1165 a întrebat:

Dacă folosesc un încărcător Samsung de 25W cu usb-c pe un telefon Apple iPhone 11 se poate deteriora bateria? Dau fundă

Răspuns Câştigător
| Irinelp a răspuns:

Nu nu are nici o problema, ai dreptate se potrivesc căci acum în Uniunea Europeană toate telefoanele au aceleași tip de încărcător, uitasem asta.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai incercat tu asta și se potrivesc mufele?

USB Power Delivery 2.0 - cu usb type c
Qi wireless charging

| Anuket a răspuns (pentru sierra1):

Știi că există adaptor, nu?

| sierra1 a răspuns (pentru Anuket):

Fă tu ce vrei că văd că insiști in direcția gresită!

| Irinelp a răspuns:

Daja încărcătorul iPhone nu are nici o asemănare și nici o legătură cu celelalte smartphonuri.

| AlexC1165 explică (pentru Irinelp):

IPhone-ul a venit cu cablu usb-c to lightning. Încărcătorul e unul de la Samsung tip usb-c deci se potrivesc. Eu întreb dacă n-are vreo problemă dacă folosesc încărcător de la Samsung și cablu de la Apple pentru încărcarea iPhone-ului.

| Irinelp a răspuns (pentru AlexC1165):

Nu nu are nici o problema, ai dreptate se potrivesc căci acum în Uniunea Europeană toate telefoanele au aceleași tip de încărcător, uitasem asta.