| Andrey12 a întrebat:

De trei saptamani am un Samsung Galaxy S6 si dupa 4 zile de folosinta, mi s-a blocat telefonul, fiind pe un site.Am reusit sa ii dau un restart din buton. Dupa ce a repornit, am hotarat sa ii dau Revenire la setarile din fabrica, gandindu-ma ca softul nu va fi "mancat " de virusi. Credeti ca mi-a afectat telefonul aceasta Revenire la setarile din fabrica? Va rog sa imi raspundeti sincer. !

10 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Ai primit niste raspunsuri prostute.
Cand dai resetare la setarile din fabrica telefonul si componentele nu patesc absolut nimic.
Resetare la setarile din fabrica e cam singura si cea mai buna metoda sa scapi de virusi.
E absolut normal la un Android sa dai o resetare o data la 1-2 luni.
Eu as am facut si fac la un Galaxy S5.

| Andrey12 explică (pentru FlorinCiokan):

Sau dupa resetarea asta am instalat un antivirus. Ce-i drept sa spun e ca imi consuma baterie cam multicel, apoi am realizat ca are telefonul antivirus. Prin dezinstalare crezi ca nu mai are cum sa descarce telefonul?( Am auzit ceva de reziduri etc.) Multumesc

| Andrey12 explică (pentru FlorinCiokan):

Adaug ceva: bateria tine la fel ca inainte sa bag antivirusul, adica e ca la inceput.

| FlorinCiokan a răspuns:

Orice ai dezinstala sau instala telefonul o sa incarce in continuare sigurat 100%

| AliLina2 a răspuns:

Salut,singurul lucru care la afectat setarea fin fabrica e bateria!

| Andrey12 explică (pentru AliLina2):

Adica cum? Te rog sa imi detaliezi.

| AliLina2 a răspuns:

Adica nu va ai vea autonomia la fel de mare a prima data.te va tine mai tin bateria.

| Andrey12 explică (pentru AliLina2):

Bateria ma tine la fel ca inainte, sincer sa fiu.

| AliLina2 a răspuns:

Scuze,nu stiu ce are tastatura.te va tine mai putin bateria.

| BeBeRHv a răspuns:

Nu s-a intamplat nimic, doar iti pierzi ce aveai in el mesaje, contacte, aplicatiile etc.