| IoaNa1428Dmd a întrebat:

Ieri seara mi-am dezinstalat din greseala aplicatia Google board (Gboard). Inainte tastatura corecta automat si folosea diacriticele.
Am reinstalat-o ca sa nu folosesc tastatura Samsung, dar acum nu mai corecteaza si nici nu mai scrie cu diacritice automat.
Trebuie sa le pun eu si acest lucru nu imi place.
Stiti cumva ce sa fac prin setari ca sa se cotecteze automat textul cu tot cu diacritice?

2 răspunsuri:
| Zhana a răspuns:

De ce sa nu folosesti tastatura Samsung, cea originala? Astea instalate iti mananca o gramada de baterie...nu se compara niciuna cu cea originala

| IoaNa1428Dmd explică (pentru Zhana):

Nu-mi place cea originala. Am specificat. Nu imi place.