| AllleAlllexandra a întrebat:

Buna TPUhappy!
M-am conectat la router de pe telefonul meu Alcatel One Touch Idol si cand imi este conectat nu merge internetul dar totusi imi arata si imi scrie ca e activat..si atunci cand nu e conectat atunci imi merge si imi apare semnul de wifi full...de ce face oare asa?

5 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Încearcă să mai configurezi odată routerul și formatează încă-odată bateria de la telefon!

| AllleAlllexandra explică (pentru snzpaul):

Nu pot sa formatez bateria de la telefon deoarece nu se poate scoate carcasa la acest telefon.

| snzpaul a răspuns (pentru AllleAlllexandra):

Prin formatare mă refer să încarci bateria până la 100%, iar apoi să-l lași să se descarce, apoi să repeți asta încă-odata, iar când ajunge la 100%, îl poți butona frumos.

| DragosTR a răspuns:

Verifica daca cablul de internet este bagat in router.

| AllleAlllexandra explică:

Nu stiu ce sa fac..ca imi descarca telefonul foarte repede si nu stiu cum sa il las..va rog daca stiti ajutati-ma.