| FreeForYOu a întrebat:

ma bucur sa revin aici, am o intrebare pentru comunitatea tpu.in urma cu ceva timp mi-am luat un iphone3gs si am intampinat o problema la el,chiar din prima zi,cand bag telefonul la incarcat imi pare eroarea "incarcarea nu este admisa cu acest accesoriu" am schimbat cablul usb,incarcatorul totot nici la priza, nici la usb nu incarca, il scot il bag il scot il bag si merge putin cca.5-10 min incarca,iar apoi iar imi da aceiasi eroare,deja e disperant,imi vine sa il bat de pamant,sa-l ia naiba de iphone si smartphone si sa imi cumpar un Nokia cu lanterna laughing),ce e de facut,am vorbit cu alti prieteni care au iphone si ei au aceiasi problema uneori, dar pe mine ma dispera! am pe el ios6, ultimul ios pentru iphone, initial aveam 5.1, dar tot aceiasi eroarea dadea si cu el si de aceia am facut update la ios am crezut ca va merge, dar tot asa, ce e de facut?

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Da in mod clar incarcatorul nu e original. Exista posibilitatea si ceva piese de prin el sa fi fost schimbate. De aia e bine sa il iei nou din magazin si cu garantie. Clar nu vei avea probleme. Mie acum cateva zile a incepus 4s-ul sa se auda infundat si cateodata nu mai suna nu mai mergeau difuzoarele deloc. L-am dus la Vodafone in 3 zile mi-a dat unul nou nout chiar daca al meu era cam zgariat si ciupit. Cu vechiul iphone 4 la fel am procedat avea niste probleme l-am dus si mi l-a schimbat. Daca il iei second hand de pe la nu stiu cine chiar daca arata impecabil e posibil sa fi fost un telefon rupt in doua, ansamblat din piese de la alte iphone-uri ireparabile, carcasa noua dar componente din china neoriginale.

| Mozurov a răspuns:

Eu am avut problema asta la 4s. Dupa ce i-am facut jailbreak a mers.
Citisem pe un forum ca problema asta ar aparea la incarcatoarele care nu sunt originale.