| XxKosminxX a întrebat:

Ma gandesc sa imi iau un telefon nou si as vrea sa va cer parerea despre urmatoarele doua telefoane: Samsung GalaxyFit sau Nokia Lumia 550? Care credeti ca ar fi o mai buna achizite? Dau funda! Servus!;-)

Răspuns Câştigător
| moldo88 a răspuns:

Salut tu cred ca te referi la Nokia lumia 520 deoarece nu exista 550 si uite aici cele doua smartphone-uri comparate http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5322&idPhone2=3726

| XxKosminxX explică (pentru moldo88):

Da,ai dreptate..scuze voiam sa spun 520 big grin si multumesc pentru link!winking

| moldo88 a răspuns (pentru XxKosminxX):

Cu placere

8 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu lua galaxy fit ca o sa regreti...am eu si ecranul se vede super naspa(pixelat)

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!

Nu inteleg de ce ai vrea acel Galaxy Fit!
Daca prin Lumia 550 te referi la Lumia 520, acesta este telefonul mai bun!

Avantaje GalaxyFit:
Dimensiuni
DNSe Sound Enhancement
Greutate

Deci..de ce ai cumpara acel Samsung? Doar pentru ca e...Samsung? Da, teoretic, daca ar avea EXACT aceleasi specificatii, as alege Samsung. Are touch mai bun si toate cele...Dar sa fim seriosi!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

Avantaje Lumia520:
Grosime : 9, 8mm vs 12, 6mm
Tip Ecran : IPS LCD vs TFT
Ecran : 4" vs 3.3"
Rezolutie : 233PPi WVGA vs 133PPi QVGA
Protectie : Scratch Resistant vs ---
Memorie Interna : 8GB vs 160MB
RAM :512MB vs 280MB
Viteza Internet : 21. 1Mbps vs 7. 2Mbps
Bluetooth : v3 vs v2.1
Camera :...E camera de Nokia..nu se compara
Inregistrare Video : 720p@30FPS vs 240p@15FPS
OS : Windows Phone8 Vs Android 2. 3Gingerbread (Nu spun ca WP8 a ajuns sa intreaca android 4.0/4.1, dar 2. 3Gingerbread este deja de 3 ani.e veci)
CPU : Dual-Core 1Ghz vs Single-Core 600Mhz
Baterie

| XxKosminxX explică (pentru LeganzaMoonwalker):

Am vazut deja specificatiile...dar mersi oricum!winking

| ionucmarele a răspuns:

Salut,din punct de vedere a performantelor Nokia lumia 520 il face de ras pe galaxy fit, sa stii ca windows phone 8 este un sistem de operare bun si fluid si deja incep sa se implementeze multe aplicatii si pe wp.

| Sibeluca a răspuns:

Nokia Lumia happy

| dragos1621 a răspuns:

Salut!
Nokia lumia 520big grin