| SeMMaKa a întrebat:

Mi-am cumpărat un telefon (cubot note s) de pe eMAG pe 1 august (acum o lună) care scria la specificații pe eMAG ca are android 5.1, iar în prezent pe eMAG scrie ca are android 6.0
La actualizare sistem scrie ca am ultima versiune de software.
Cum fac sa am android 6.0?
Dau funda!

4 răspunsuri:
| Zaygon a răspuns:

Asteapta sa apara updateul. Daca nu merge automat trebuie facut manual. Incearca sa iti pui vpn si sa setezi ca locatie prin Asia sau Europa de vest si dai atunci sa iti caute actualizarea.

Daca nici asa nu merge, telefon la eMAG si trimis in service la ei.

| SeMMaKa explică (pentru Zaygon):

Pai, si cum fac asta cu vpn-ul si cu locația? Ms

| Zaygon a răspuns (pentru SeMMaKa):

Iti descarci o aplicatie de vpn din magazin play si intri pe ea si setezi de acolo si dupa dai pe actualizare sistem.
uite exemplu de aplicatie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrzheng.supervpnfree

| TheKingBacca a răspuns:

Il duci la un GSM sa-l resofteze pe Android 6.0, insa normal ar trebui sa-ti faca update.