| XoMihaiRomanXo a întrebat:

nu imi mai pot creea cont pe Magazin Play. Cand dau "cont nou" imi pun orice nume si imi zice ca nu este dispodibil, dar daca dau sa intru cu un "cont existent" imi zice ca nu-s conectat la retea (dar sunt pe wi-fii). pls. dau Funda!

2 răspunsuri:
| Cirstea_Marius_1978 a răspuns:

Cred ca te pot ajuta:
1)intri pe magazin play
2)scrii numele si prenumele
3)scrii celelalte date
mie mi-a mers
incearca sa til faca un coled de la scoala sau altcineva. Sper ca te-am ajutat

| Zaygon a răspuns:

Cel mai simplu iti faci un cont de google pe calculator si dupa vi si te loghezi pe telefon.

Pasii:
1) deschizi browserul pe google
2) ai acolo optiuine de sing in/log in
3) ii dai un cont nou
4) completezi ce iti cere pe acolo date si informatii
5) deschizi gmail sa fii sigur ca s-a creat contul
6) intri pe telefon si ai in setari adaugare conturi
7) adaugi cont de google
8) deschzi magazin playbsi o sa te puna sa alegi utilizator selectezi contul de goolgle
9) bifezi daca esti de avord sa primesti newslateruri de la ei
10) enjoy, descarci ce aplicatii vrei si iti permite buzunaru daca sunt pe bani.