| 98dragos98 a întrebat:

Pot sa imi gasesc telefonul avand datele active, dar locatia dezactivata?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu. Ca nu stie ce pozitie sa iti dea. Eventual ti-ar da o pozitie eronata.

Poti sa il blochezi. Nu ca ar fi greu sa ii dea un hard reset... dar ca idee asa...

| Carpatinos a răspuns:

Nicio sansa. In schimb, daca ti-ai pus serviciul de la Samsung de cautare a telefonului de pe pc s-ar putea sa ai sanse...

Bula
| Bula a răspuns:

Tehnic, este posibila localizarea unui telefon, dar cu tehnologie speciala. Daca declari furat telefonul, este posibil sa-l gaseasca.
Practic, tu ca persoana oarecare, poti doar sa suni numarul tau (daca nu e descarcata bateria. Daca auzi unde suna, esti castigator. Daca ridica vreun necunoscut, atunci tratezi cu el sa-ti primesti aparatul inapoi, eventual oferi si o recompensa.

| 98dragos98 explică:

Multumesc pentru raspunsuri...L-am pierdut intr-un taxi(nu stiu firma sau numarul, stiu doar marca masinii). Pana azi dimineata suna, dar acum imi intra direct casuta.