| alexgalatzi a întrebat:

Buna,TPU! Prietenul meu are un Samsung Galaxy Mini 2 si are pe telefon jocurile:Subway Surfers, Temple Run, Temple Run 2.Trebuie sa precizez ca are procesor de 800 Mhz, android 2.3.6.Iar eu am un Alcatel Ot-991 cu procesor de 800 Mhz, android 2.3.6 si nu imi merg jocurile specificate mai sus! Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| KinekT a răspuns:

Problema este ca mini-ul are un procesor cortex a5 care este mult superior alcatelului care este armv6
gpu andreno 200 de pe mini 2 ajuta foarte mult(s4 are andreno 320)

pentru Alcatel iti sugerez sa cauti versiune armv6 pentru jocuri exemplu

google->subway surfers armv6 apk -> search si il downloadezi si il bagi pe telefon->dupa care il instalezi

4 răspunsuri:
| Mariussssssss a răspuns:

Salut! Jocurile astea nu merg fiindca si procesorul este de alta generatie, dar si fiindca telefonul are foarte putina memorie RAM. Dar ar putea exista o solutie: Daca il rootezi si instalezi Chainfire 3d vei putea sa micsorezi calitatea imaginii jocurilor si le vei face sa functioneze. Daca vrei te ajut u sa il rooteziwinking

| alexgalatzi explică (pentru Mariussssssss):

Buna,eu nu gasesc aceste jocuri in lista din Google Play, cu lucrurile ce le-ai spus tu mai sus se poate rezolva asta?

| Mariussssssss a răspuns (pentru alexgalatzi):

Nu, dar poti sa le descarci direct de pe net, iar cu acea aplicatie le poti rula bine big grin

| pctablet a răspuns:

Nu viteza procesorului este problema ci generatia acestuia. Va trebui sa te limitezi la jocuri mai simple sau sa schimbi telefonul. Sau cel mai bine pastrezi telefonul si iei o tableta pentru jocuri, iesi mai ieftin...