| TheLegend1997 a întrebat:

Sunt pe abonament la voda. si vara viitoare imi va expira ab. vreau sa stiu daca pot trece la cartela dupa ce v.a expira si sa si pastrez numarul. se poate? ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da se poate, numai ca trebuie sa anunti operatorul cu 30 - 60 de zile inainte de expirarea contractului, ti se poate face o oferta, poti sa-l portezi si in alta retea

| petre059 a răspuns:

Poti pastra numarul dar trebuie sa faci o cerere, e bine sa faci o cerere cu cateva zile inainte.

| TheLegend1997 explică:

Si ramane numarul ala doar pentru un an si dupa tb sa il schimb sau il am definitiv?

| robertrobita a răspuns:

Da se poate...si mie mi-a expirat abonamentul in septmebrie si am trecut pe cartela, pastrand numarul de telefon.Cand iti va expira te duci la Vodafone si le spui ca vrei sa pastrezi numarul de telefon, nu te costa nimic si in 2 min vor rezolva. Funda?