| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat un telefon touchscreen si cand am ajuns acasa am incercat eu sa-i pun acea folie,din pacate nu am asezat-o cum trebuie. Problema e urmatoarea, dupa ce am dezlipit folia, au ramas doua punctulete pe ecran si nu se duc. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Ce folie? Ca folie este cea externa care este lipita pe ecran cand il cumperi, iar cealalta este raspunzatoare cu lumina.Ced ca te referi la cea de protectie nu?

| raluca2711 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Da,cea de protectie.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru raluca2711):

In cazul asta cred ca a prins un fir de praf, nu te sfatuiesc sa o dezlipesti si sa o cureti, poti sa o faci zob.Nu il afecteaza deloc o poti indeparta, sau incearca sa o dezlipesti si sa o relipesti. Daca nu merge o arunci si gata si iei alta sau nu mai iei deloc! FUNDA!

| raluca2711 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Deci,a avut folie si am luat-o pentru ca se dezlipea si am incercat sa lipesc alta pe ecran si nu am reusit, cand am luat acela folie pe care am stricat-o, am observat pe ecran doua pete.Ma intelegeti? Telefonul meu nu mai are nici o folie momentan.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru raluca2711):

Inainte sa o dezlipesti avea acele punctulete, cu ce seamana, ce dimensiune au?

| raluca2711 a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Nu m-am uitat eu atent, mai are o foliuta bine lipita de ecran. pur si simplu sunt umplute cu aer. Daca las asa, se intampla ceva?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru raluca2711):

Nu se intampla nimic. Daca poti indeparteza tot de pe ecran.Nu ai nevoie de folii protectoare!