| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am pus folie de sticla pe telefon si băiatu care mi-a pus-o, mi-a prins o bulă de aer.
Eu acasa am văzut si am dat eu folia singur jos si am rezolvat problema asta dar acum am pe tot ecranul cu folia pusă milioane de punctulete aliniate!
De la ce o fi?
O fi apa?
Sau lipiciul de la folie?
Cum sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| Suki08 a răspuns:

Logic ca da, daca faci asta mai bine o arunci direct, las o asa cu bule pana achizitionezi alta, ca nu afecteaza telefonul cu nimic

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asta se intampla cand iei jos si pui inapoi o folie: nici nu se mai lipeste bine, nici imaginea nu va fi perfecta.

Ma tem ca va trebuie s-o dai jos inca odata, dupa care sa se curete si sa se puna o foli noua cum trebuie.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Păi si daca nu o dau jos imi afectează cu ceva ecranul punctuletele alea?

| AlexSandu17 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt bule cu aer, nu au cu ce sa afecteze ecranul, doar imaginea probabil.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Bulitele nu afecteaza ecranul, doar streseaza utilizatorul.
Dar exista posibilitatea sa se desprinda oricand de pe ecran, deoarece a fost re-lipit.
Deci, atentie!

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Da dar sunt mici mici!
Si sunt aliniate drept.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Nu pot sa rezolv cumva cu folia asta?
Daca o dau jos si șterg folia cu un șervețel?
Se va duce lipiciul de pe ea si va lua scame?

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

In conditii foarte rare, este posibil ca tu sa vezi chiar pixelii (punctele) excranului.
Asra se poate daca ecranul si folia sunt foarte curate si daca ai vedere foarte buna (sau te uiti cu lupa).
Daca se vede asemanator cu ecranele mari de afisare in aer liber (de exemplu la concerte), atunci despre asta e vorba si poti sta linistit.

| Suki08 a răspuns (pentru anonim_4396):

Logic ca da, daca faci asta mai bine o arunci direct, las o asa cu bule pana achizitionezi alta, ca nu afecteaza telefonul cu nimic

| Denila123 a răspuns:

Nu cred că o mai poți repara trebuia sa o lași aseară cu o bula și un șervețel mișcai bula și esea, bulele sunt cu aier nu apa,

| Denila123 a răspuns:

Caută pe YouTube

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Alta noua, si la service dau cu o solutie inainte de impuritati, nu pune oricine..se da meserias