| anonim_4396 a întrebat:

Voi unde va tineti telefonul cand mergeti afara, in oras etc? Ma tot sperie bunica sa nu-l mai tin in buzunar pe strada ca mi-l fura. :-))) E asa de periculos sa-l tii in buzunar? Majoritatea pantalonilor mei nu au buzunare cu fiermoar si inca port tricouri/hanorace deci nici alea nu au buzunare. De obicei il pun in buzunarul de la blugi sau pantaloni sau in ghiozdanul in care am apa, o jacheta etc. Si e si bun deci nu vreau sa risc sa nu-l mai am sau sa patesc ceva, Doamne fereste.

Răspuns Câştigător
| alexsil05 a răspuns:

Linistit frate, daca ai fermoar la buzunar e si mai bine! Au fost cazuri gen...dar nu prea asa dese

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ar putea sa il fure daca il tii in buzunarul din fata al pantalonilor?

| Freya1 a răspuns:

Cumparati o borseta pe care sa o ti in fata asa vei vedea mereu daca cineva vrea sa te fure.In buzunarul din fata daca ai blugi poti sa il pui ca simti dar daca ai trening si pantaloni largi se prea poate sa nu simti cand til extrage.Nu il pune in locuri din care nu simti ca til fura cum ar fi ruxac sau buzunare largi

| Lioana a răspuns:

Eu il tin in geanta. E cel m ai bine. Nu e indicat sa-l porti lipit de corp - in buzunare - din cauza radiatiilor pe care le emite.
Furtul e posibil in special daca circuli cu mijloace de transport in comun unde e inghesuiala.

| annempx a răspuns:

Nu cred ca e asa riscant.