| manuelstone a întrebat:

Buna TPU.Vreau sa-mi cumpar un telefon performant dar nu stiu ce sa-mi iau. Tatal meu vrea sa-si cumpere iphone 4S si mie la fel pentru ca putem vorbi intre noi cu telefonul.Iar mie mi se pare prea mic m-am gandit la un LG L7 dar se consuma repede bateria iar tata daca a aflat ca vreau un telefon cu ecran mare a zis HTC one. Nu stiu ce sa-mi cumpar va rog spuneti-mi ce sa iau si daca m-ai stiti voi telefoane spuneti-mi.Am 12 ani deci sa nu spuneti ca sunt prea mic. Vreau pareri de la cei care stiu ce vorbesc si au deja telefonul sau au prietenii vostri cel mai bun raspuns funda sigur...

12 răspunsuri:
| John1973 a răspuns:

Iti recomand acest telefon este foarte bun http://bit.ly/1stcnGw

| John1973 a răspuns:

Uite aici un telefon foarte bun http://bit.ly/1vTDOUs

| raducu1205 a răspuns:

Buna.
Ti-as sugera sa-ti iei un Lg L7.
Ecran 4.3 inci, touchscreen capacitiv cu 16M culori
Sistem de operare Android Ice Cream Sandwich (4.0.3).
O camera de 5.0 MP.
O grosime de 8.7 MM foarte subtire.
Acumulator de mare capacitate: 1, 700 mAh Li-Ion.
Bluetooth
Compatibil cablu
Wi-Fi
WAP
GPRS
EDGE
Streaming
Modem
3G
Apel video
HSDPA
modul GPS incorporat.
Camera
Rezolutie imagine 5MP cu Auto Focus
Zoom camera 2X
Blitz camera da, LED Flash
Inregistrare video
Rezolutie video 640*480
Sunete da, MP3, AMR, AAC, AAC+, WAV, AC3
MP3 player
FM radio
Video player
MMS.
FUNDA?

| strangesura a răspuns:

Îți recomand HTC. Nu pot sa îți enumăr aici câte motive sunt ca sa nu îți iei iPhone. Crede-mă ca un ecran mare este mult mai frumos și este sănătos la ochi. La un ecran de iPhone o sa ai nevoie de ochelari dacă stai mult pe el. Alta varianta ar fi sa îți iei un telefon obișnuit și o tableta

| manuelstone explică (pentru strangesura):

Am tableta dar n+am cum sa vorb pe ea

| Droghh a răspuns:

Note 2 sau galaxy s4, Sony Ericsson z1. Funda plz

| LadykillerR a răspuns:

Eu personal am Samsung Galaxy S3 si ti-l recomand, e performant, bateria e buna si ea si interfata e foarte primitoare... Nu iti recomand nici tie nici tatalui tau nimic din gama Apple (cel putin asta e opinia mea) pentru ca 1. Nu poti descarca nici un joc de pe PC sa il treci pe telefon ca la Android (adica daca vezi un joc pe appstore gen asphalt sau gta... trebuie sa platesti pentru el, pe cand la Android poti descarca fisierul de pe PC si apoi il instalezi pe tel)
2. iPhone nu permite transferul direct de fisiere (ex. Bluetooth) decat intre iPhone-uri. Nu poti trimite pe alte telefoane ceea ce e chiar foarte deranjant uneori.
3. Hartile si navigatia Apple sunt de tot rahatul, nu se compara deloc cu google maps si asta se vede in special la navigat (GPS)
5. La iPhone-uri nu poti extinde memoria (adica nu poti baga card de memorie) si nu poti scoate bateria afara (daca intra la apa telul sau se freaca bateria si vrei sa o schimbi iti poti lua adio)
Eu iti recomand S3 sau HTC One X!
Daca poate vrei ceva mai nou gen S4, sa iei in socoteala si ca are ecranul foarte mare si acesta poate deveni un defect, mai ales ca esti copil mic si arata hidos. Cam atat ti-am putut spune! Sper ca ti-am fost de ajutor si nu te supara ca te-am facut copil mic dar trebuia sa intelegi cumva ideea! happy

| littleblack a răspuns:

Eu as alege HTC petru ca sunt foarte bune.Eo mai bine zic sa nu-ti iei iphone nu-i nu stiu ce.Dar faci cum vrei. Funda?

| rumble123 a răspuns:

Parerea mea ia-ti un s3 decat 4s, e cam la acelasi pret si face mult mai multe decat iphone...eu am s2 l-am cumparat acu cateva luni si imi pare rau, mai puneam 2 mil si luam s3 dar asta e daca mam grabit...deci iti recomand s3

| Andreeax3x3 a răspuns:

Hei happy Eu ti-as recomanda sa nu iti iei un telefon cu ecranul mare, o sa fie greu sa ai grija de el, mai bine iti iei un telefon mai mic, si cu banii care iti mai raman iti poti luat o tableta -are ecranul mare-. Sper ce ti-am fost de ajutor!

| Deiutsa569 a răspuns:

Iti recomand Iphone 4S.