| Bulicanu_Marina_1995 a întrebat:

Buna tuturor!
Am iphone 4 care se stinge dispayul mereu, din senin, si cind apes pe butonul Home sa aprind ecranul mereu imi apare Glisati pentru oprire!
Help me, cum sa opresc asta, cine știe sad?

Răspuns Câştigător
| nitzz4 a răspuns:

L-ai scapat cumva pe ecran?
Iti recomand un Restore direct din iTunes, mie imi facea aproximativ la fel un iPhone 5. Ar trebui un Restore complet (adica sa rada tot de pe telefon), fara sa ii dai restore from backup. Nu sunt 100% sigur ca va merge dar e cam cea mai buna solutie. De asemenea, daca l-ai scapat pe ecran s-ar putea sa fie o problema de la placa de baza si ar trebui sa il duci la un service.

2 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Incearca ce a zis UnSimpluOm, daca nu merge asta e. Marea ta greseala este ca ai ales sa cumperi un Iphone in loc de smamsung sau altceva. Telefoanele alea sunt facute din materiale de slaba, calitate, vin la pachet cu multe erori din fabrica si restrictii enervante, si pe deasupra mai sunt vandute si la preturi astronomice. Dupa mine alte un telefon Samsung sau LG sau chiar Nokia este cu mult superior oricarui Iphone.

| UnSimpluOm99 a răspuns:

1.Incearca sa il bagi in DFU mode adica tine apasat butonul home si butonul de pornit/oprit 10 secunde pana se stinge complet si porneste-l iar.
2 fai update/downgrade la ios poate fi si o problema software(este mai des intalnita)
3 ori ai o problema hardware din tel si trebuie repart.