| Zedge a întrebat:

Buna tuturor, am o intrebare pentru cunoscatori sa ma sfatuiasca.
Treaba sta asa, eu impreuna cu tatal meu avem 2 abonamente la Orange, eu de 15 euro si tata de 7 euro, abonamentele expira pe 30 decembrie 2015, adica anul acesta si noi vrem ceva mai convenabil la un pret mai mic, adica la pepay de 6 euro spre ex am mai multe minute ca la abonamentul de 15 euro plus ca vreau si un telefon mai performant sa-mi iau dar la un pret redus. Eu am abonament de 2 ani doar insa inainte am fost pe prepay ani buni, iar tata are abonament cu Orange de mai bine de 10 ani si din cate am auzit de la multe persoane si-au negociat abonamentul personalizat cu cei de la Bucuresti la 401 sau 411 si au obtinut oferte foarte bune cu tot cu telefon. Întrebarea mea este daca abonamentul meu expira pe 31 decembrie anul asta cam când ar trebuie sa iau legatura cu cei de la Bucuresti sa tratez cu ei, cred ca pot obtine ceva daca totusi tata are vechime multa in retea, si pana acum nu am putut lua un telefon mai calmea decat la preturi foarte mari, asa mai bine il luam la liber, plus eu si nu cred ca refuza 2 abonati dintr-un foc si daca nu fac o oferta calumea ca la altii ii amenint cu portarea am auzit ca multi au facut asa si pana la urma au obtinut ce au vrut. Ar trebui sa sun oare de acum de prin septembrie?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca doresti pot face cererea de ofertare de acum, insa avem nevoie de un numar de contact din partea ta.

O zi buna,
Orange Helper

| Zedge explică (pentru OrangeHelper):

Ok si daca voi ajunge la o intelegere cu compania dumneavoastra in ceea ce priveste abonamentele voi putea modifica abonamentele si achizitiona telefonul de acum fara sa trebuiasca sa mai astept sa expire in decembrie?
Numarul sa-l las aici in privat si ma veti contacta dumneavoastra sau va trebui sa sun eu la 401 sau 411?

2 răspunsuri:
| Cyclades a răspuns:

Nu. Nu e bine asa. Mergi cu tatal tau la reprezentanta Orange si faceti renegocierea la sange. Veti fi 2 la 1 si prezentati si incredere.