| Ankutzaaa a întrebat:

Buna tuturor.Am o problema, iar.
Telefonul meu nu se incarca. Acum vreo doua luni am schimbat mufa, pentru ca iar nu se incarca.Acum intra curent in el, dar bateria nu se incarca. Nu stiu daca e tot de la mufa sau bateria e de vina. Daca are cineva vreo idee despre ce ar putea fi vorba. Am fost azi cu el la "reparatii telefoane" si mi-a zis ca nu stie ce are doar daca il trimite la service. Dau funda cine ma poate ajuta. Multumesc mult!

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lasa-l la service

| SasNetRomania a răspuns:

Arata ca incarca si bateria este goala?
pai ori incarcatorul nu mai e capabil sa incarce baterie, si daca pui alte incarcatoare sunt prea slabe, ori este defect de soft si nu raporteaza in real time incarcarea.
de preferat este sa folosesit incarcatorul original, daca nu mai ai, stinge telefonul si lasa-l la incarcat 2 ore si apinzi sa vezi daca s-a incarcat.
daca nu se rezolva anunta-ma
succes!
Contact:
Skype/Mess: sas.samp
Email: sasn3t@gmail.com

| AwGenetix a răspuns:

Sa sti ca schimbatul unei mufe, nu e ca si cand schimbi un bec. in 90% din cazuri baiatu` de la service iti rupe traseele de pe PCB (placuta care tine piesele in telefon), mai pune un fir (interzis), incalzeste piesele se misca de la loc (deces subit al telefonului in timp, posibil acum). ideea e ca ai stat prea mult cu telefonul in mana in timp ce se incarca si ai cam distrus mufa, pcb si tot.

e timpul sa-ti iei un telefon nou, si ia-ti si o bluza sa pui pe tine, pentru ca nu ne putem concentra asupra intrebarilor prea bine.

| vianora a răspuns:

Schimba ori bateria ori mufa sau cel mai bine ar fi sa il duci la un service

| a1sxD123 a răspuns:

Pai acuma 2 luni poate ca nu ar fi trebuit sa schimbi mufa si incarcatorul...inainte de a schimba mufa sau bateria incerca sa schimbi incarcator daca nu mere schimba ori bateria ori mufa nu stiu ce sa zic incerca cu bateria

| Ankutzaaa explică (pentru a1sxD123):

Am incercat alte incarcatoare si nu mergea deloc. Era de la mufa. Dar acum nu stiu..am incercat si alt incarcator, arata ca se incarca dar tot bateria goala e.