| Sclipirici a întrebat:

Mi-am deschis recent abonament la telefon iar dupa 7 zile de utilizare am primit mesaj ca s-a emis prima factura, desi au trecut doar 7 zile. Am sunat la ei si mi-au spus ca plătesc astea 7 zile plus februarie, insa nu-s lămurită. Eu poate in februarie depășesc cu cativa euro si eu acum am plătit
E normal?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Platesti abonamentul pe acum si pe Februarie. Abonamentul sa plateste in avans si consumul pe luna anterioara. Asa este legea. De aia cand vrei sa incetezi abonamentul trebuie sa anunti cu o luna inainte ca sa poata incheia socotelile fara sa restituie banii.