| Ctmfresh28 a întrebat:

un amic are o problema. Deci totul e in felul urmator: Acum 2-3 luni si-a cumpara un Samsung Galaxy S6 Edge de la Orange cu vreo 300 euro si abonament de 40 si ceva de euro / luna, azi dimineata l-a pierdut si nu stie ce sa faca, daca inchide abonamentul dupa doar 3 luni i se va cere bani pentru telefon?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

In cazul in care un abonament este inchis inaintea expirarii contractuale, este necesara achitarea taxei de abonament pentru lunile ramase din contract. Pentru mai multe informatii, roaga-l pe prietenul tau sa sune la Serviciul Clienti, in calitate de titular al abonamentului.

O zi buna,
Orange Helper

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde sa stim noi ma, sa citeasca contractul.

| Ctmfresh28 explică (pentru anonim_4396):

Ba inteligentule, daca aveam eu contractul il citeam, dar amicu meu nu il mai are, daca nu stii mai bine taci.