| Blondu_Pawl_1994 a întrebat:

Buna utilizatori TPUhappyam o nelamurire...eu am avut un Samsung galaxy ace si apoi mi-am schimbat si mi-am luat un Alcatel One Touch pop c7 caruia i s-a dus sftul...in fine, cartela de la Alcatel e nano.eu baiat destept am taiat prima cartele micro si am facut o prostie.Mi-am luat alta cartele si am taiat-o nu chiar corespunzator si bine dar telefonul mi-o citea. Dupa ce mi s-a stricat Alcatelul am bagat cartela in Samsung in enspe mii de pozitii dar culmea nu merge.Intrebarea mea este de ce nu mi-o citeste?
P.S i-am dat deja un factory reset.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiind mai fragil dupa decupare, s-a degradat un circuit al sim-ului, mai ales daca ai introdus cartela si ai scos-o de multe ori.