| Watermelon99 a întrebat:

Vreau parerea voastra despre telefoanele : Samsung Galaxy S4, HTC One M8 si iPhone 5S. Care este mai bun? Care spune-ti sa mi-l iau? Dau funda pentru raspunsurile mai detaliate tongue

Răspuns Câştigător
| PetrucRazvan2001 a răspuns:

Ia iPhoneul 5S are procesor mai mare la celelalte si pozele iese mai clar chiar daca camera e de doar 8 MPX. Desi are difuzoarele mai slabe daca asculti muzia sau alt ceva pe casti se aude mai tare si mai clar

14 răspunsuri:
| Mario1999 a răspuns:

Deci, intrebarile importante sunt: Ce sistem de operare iti place tie? si Care telefon ti se pare cel mai atractiv, ca aspect de exemplu? Extremele sunt S4 si 5S, iar M8 este la mijloc, ca sa spun asa. M8 are un design care se apropie putin de cel al iPhone-ului, insa are dimensiuni mai mari si ruleaza Android. Vad ca tu vrei sa ii cumperi ori S4, ori 5S, insa S4 ar fi rivalul lui iPhone 5, iar 5S al lui S5. Nu stiu cum ai calculat tu, dar intre S4 si 5S este o diferenta valutara semnificativa. Pe eMAG diferenta depaseste 1000 ron. M8 are si el un pret pe masura. Daca tu esti dispus sa scoti din buzunar o suma atat de mare incat sa iti cumperi 5S sau M8, ai putea la fel de bine sa alegi si un S5. Cum ti-am spus, totul depinde de ce iti place tie. Daca nu ai bani de 5S sau M8, ia-ti S4. Daca ai, ia-ti care ti se pare mai bun, Android (M8) sau iOS (5S). Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Alissa11 a răspuns:

Desi mie imi place mai mult Samsung Galaxy S4, iPhone 5S este mai bun... happy

| LoVeLe a răspuns:

Iphone 5S smug

| Ana19993 a răspuns:

Eu zic ca mai bine Samsung. IPhone-urile au procesor mai bun si etc. dar sunt mai sensibile.Depinde cum stii sa ai grija de el.

| γиαჯ a răspuns:

S4!

| Samic423 a răspuns:

NU VA GRABITI!
in primul rand memoria difera 16/32 GB pentru fiecare, dar la iphone5s gasesti si de 64 GB.
apoi dupa lungime si greutate pot zice ca iphone are 124 mm, galaxy 130mm, HTC cam 160 si nu e dificil de observat aceasta
avantaj la galaxy pentru dual-shotturi la poze dar si iphoneul are dual shot chiar daca nu se specifica, daca faci o poza normala apoi dai zoom faci screenshot si ai 2 poze corect?
rezolutia cam 1920x1080 la galaxy si HTC iar cea mai buna e la iPhone cu 1136x640 in format IOS pe langa celelalte android
avantajul la iphone este navigarea pe internet mai simpla, trimiterea de mesaje si faptul ca prinde wi fi de la distanta mai mare decat celelalte. cu toate acestea sa tragi muzica pe iphone nu-i asa usor, folosesti calculatorul itunes sincronizare etc iar iphoneul se strica repede, are defect la acel spatiu unde se baga mufa de incarcare,, indiferent ca e 3g 3gs 4g 5g 5c.
la galaxy tragi cata muzica vrei navighezi usor mesaje rapide fuge telefonul ala insa bateria se descarca repede la jocuri... cam la fel si la HTC unde windows 7 e al naibii de greu de controlat, din cauza asta nu-ti sugerez HTC sau Huawei sau alte tipuri de mobile noi aparute.
dintre galaxy si iphone eu aleg galaxy chiar si galaxy s3, si uite aici un motiv bun : vine iarna si vorbesti la telefon afara daca uzi galaxy-ul n-are nimic daca uzi iphoneul e simlu intre 600-800 lei - service! la fel si vara sau la o bericica. + ca la iphone incarcatoru se strica repede de tot, in 2 luni schimbi 3 incarcatoare iti garantez, eu am rabdare cu ele dar ma enerveaza rau! aleg SAMSUNG GALAXY ~!

| blackandwhite2000 a răspuns:

Htc one m8 ptc la ora actuala este cel mai bun ( hardware si designe) in plus HTC este foarte rezistent

| Sylwyu a răspuns:

1 HTC sunt foarte bune si rezistente
2 Samsungul este bunicel,
3 iPhone o rajnita de cafea big grin

| andra1980 a răspuns:

IPhoneul 5S

| Timofte_Emilian_1999 a răspuns:

Iphone 5S -deoarece dintre toate mobilele care le-ai vrea tu asta este cel mai bun

| Valentin_Opris_1990 a răspuns:

Toti iphone 5s este praf nu stiu ce, frate eu am iphone 5s si crede-ma, pe s4 sau HTC stai tu pe ele da in maxim 3 luni vei avea lag mare, pe iphone nu vezi pic de lag, sunt foarte multumit de el, chiar daca este cel mai scump e si cel mai bun happy

| Costy_Regele_1991 a răspuns (pentru Valentin_Opris_1990):

Întâi cumpără-ți și tu un S4 sau un M8 și apoi dă-ți cu părerea despre ele. Până atunci rămâi la cărămida ta IOS!

| Andreea_Ionita_1994 a răspuns:

Iti propun sa alegi dintre Galaxi S4 si iPhone 5S. deoarece HTC-urie este posibil sa se blochezewinking happy