| honeygirl04 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un iPhone 5 de la cineva dar este blocat icloud. Daca stiti pe cineva care ar putea sa sa il deblocheze m-ar ajuta foarte mult. Eu sunt din Oradea daca stiti pe cineva de aici mi-ar fi mai usor daca nu e ok de oriunde. Daca puteti si stiti pe cineva va rog sa ma ajutati. Multumesc!

5 răspunsuri:
| Stralis a răspuns:

Buna. Sincer sa fiu este foarte greu sa deblochezi icloud-ul. Odata ce este blocat nu se poate face prea multe numai un expert il poate analiza si debloca. Asa ca iti sugerez sa nu te duci chiar la oricine. Iti poate zice ca esti stricat sau trebuie inlocuit si poti lua teapa. Oricum sfatul meu este sa te duci la un profesionist. De exemplu la un centru de agentie sau la un magazin de electronice. Bafta.

| honeygirl04 explică (pentru Stralis):

La magazinul de electronice s-ar putea repara?

| David_Hognogi_2000 a răspuns:

Dai skip... sad

| Stralis a răspuns (pentru honeygirl04):

Scuze ca raspund asa tarziu. Dar, odata ce iCloud-ul este blocat, poti tine acel iPhone mai mult de decor...Pentru rularea CORECTA a iPhone-ului iCloud-ul trebuie sa fie original, adica, din magazin nou nout. Da, este posibil ca acel iCloud sa fie dezactivat, dar iPhone-ul nu va avea toate functiile corespunzatoare, si nu va rula corect.