| Mihaela2729 a întrebat:

Buna! Vreau sa-mi iau un telefon nou. Mi-am facut o lista, ceva bun la un pret mai accesibil, doar ca unele chestii care ma intereseaza nu le gasesc in recenziile de pe net.
As alege dintre urmatoarele Samsung uri: a24, a23, a05s, a15
ma intereseaza urmatoarele:
-incarcare rapida 25w
-sa aiba cat ai putin lag
-functie nfc
-sa nu se incalzeasca daca il folosesc mai mult timp
Cei care aveti un telefon din lista de mai sus pls sa-mi ziceti cat de mult il recomandatihappy multumesc!

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

A23 simplu sau cel 5G?

Incarcare la 25W au mai multe dintre cele dorite: A24, A23 (cel 4G), A15, A14

Daca primesti sau nu versiunea cu NFC e discutabil.
Versiunea pentru unele piete ofera asa ceva, versiunile pentru unele piete insa nu o au.

Modelele ieftine de la orice producator sunt ingrozitoare din punct de vedere al lag-ului, pentru ca au procesoare slabe, cu frecventa mica.

Daca nu doresti lag, cauta un model cu 4 nuclee la 2.0 si 4 nuclee la minim 2. 4GHz

Sau 6 nuclee la 2.0 si 2 nuclee la 2.4-2.5 GHz (aici s-ar incadra A23 (4G))

Poti introduce numele dorit aici

https://www.gsmarena.com/

si afli mai multe detalii

Exista functie de comparare.

PS: sunetul e extrem de slab la aproape toate.
Samsung isi bat joc de sunet pe modelele ieftine, am mai intalnit problema asta la multa lume.

| Cavaler001 a răspuns:

Care.i bugetul? happy
Vrei nou sau și resigilat? Te.ai uitat ai pe flip.ro?
Bafta.
P.S. Seriile A și M sunt cele mai slabe la Samsung.

| Mihaela2729 explică (pentru Cavaler001):

Vreau nou, pe flip sunt multe telefone vechi, buget 1200

| Cavaler001 a răspuns (pentru Mihaela2729):

Sunt și vechi și mai noi. Unele au garanție 1-2 ani. Mai e și varianta resigilatelor de pe eMag.

| NLS a răspuns (pentru Mihaela2729):

Nu poti mari bugetul putin? (eventual le cauti si la alte magazine, poate le gasesti cu ~100 mai ieftin...)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12074&idPhone2=12555

https://www.pcgarage.ro/......a-la-1400/

Cu acestea garantez ca nu ai lag,
camera de pe A34 este acceptabila, face poze faine.

Daca nu iti permiti (inclusiv sa mai astepti), si daca doresti sa se miste bine, atunci A23 (cel fara 5G) e singura solutie.
Asta pentru ca A05S pica din discutie, are un sunet extrem de slab.