| Ezic a întrebat:

Buna, vreau sa stiu ce telefon este mai ok pentru a ma uita pe Youtube dar si pentru jocuri. Samsung galaxy J8 2018 sau Samsung A6 plus 2018

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Uită-te și tu aici, A6+ e mai tăricel și deci mai apt pentru ce dorești să faci:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=9205&idPhone2=9156

| Ezic explică (pentru sierra1):

Multumesc mult deci a6+ imi recomanzi?

| sierra1 a răspuns (pentru Ezic):

Da - categoric

| Ezic explică (pentru sierra1):

Ok multumesc mult o sa imi iau A6 plus atunci

17 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

NIciunul.Sunt telefoane de 2 ori mai bune ca ele si mai ieftine big grin

| Ezic explică (pentru Bogdan70001):

Hey multumesc pentru raspuns dar eu vreau sa stiu dintre cele 2 care este mai bun

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ezic):

Offf,nu mai gadi ca toti romanii...numai Samsung si Apple. Ti-am spus cu banii de un A6+ de exemplu iti poti lua un Xiaomi MI A2 care este si in programul Android One, este si mai bun si mai ieftin.Nu o lua ca hate ia-o ca pe o sugestie

| Ezic explică (pentru Bogdan70001):

Sa stii ca la inceput chiar am vrut sa imi iau alt model dar am ales intre cele 2 deoarece am mult mai mare incredere in ele scuze

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ezic):

N-ai pentru ce sa-ti ceri scuze.Zic doar ca Samsung profita prea mult de increderea asta pe care a dobandit-o si pe baza acestui lucru si umfla prea mult pretul. Uite eu iti SUGEREZ sa incerci mai intai un Xiaomi MI A2, eu ITI GARANTEZ ca nu o sa ai nicio problema cu, iti GARANTEZ si ca este mai bun decat oricare dintre telefoanele alese de tine si o sa vezi si ca este si mai ieftin decat un Samsung.
Eu zic sa incerci si dupa o sa vezi ca poti sa ai incredere in brand-ul ata la fel de mult ca in Samsung, doar ca la XIaomi pe langa in credere, o s iti mai ramana si bani in plus big grin Eu am deja 3 si sunt multumit de toate
Si apropo pe MI A2, merg video-urile pe YouTube 1080p cu 6FPS 100%

| Ezic explică (pentru Bogdan70001):

Ok multumesc asa o sa fac! big grin
Dar de curiozitate totusi pe A6plus merge in 1080 p cu 60 fps ca am auzit ca nu merge rolling on the floor

| Bogdan70001 a răspuns (pentru Ezic):

Am...da 1080p cred ca prinde, dar nu stiu daca o sa mearga si in 60FPS

| 6684464 a răspuns:

A6-le este mai bun.

| Ezic explică (pentru 6684464):

Multumesc foarte mult =3

| SkenWell a răspuns:

Eu dețin un A6 Plus 2018 personal. E un telefon bun pentru aproape orice mai ales pentru filme clipuri, muzica etc
Doar in jocuri o sa fie o mica problemă cu fps-ul dar daca il dai pe minim e ok.

| Ezic explică (pentru SkenWell):

Ok amice multumesc foarte mult!

| Ezic explică (pentru SkenWell):

Amice mai am o intrebare. Videourile pe Youtube merg in 1080p si 60 fps?

| SkenWell a răspuns (pentru Ezic):

Nu stiu sigur dar eu cand dau sa selectez 1080p nu imi apare si 60, cred ca doar 30fps va merge.

| combativul a răspuns:

Recomand a6 plus